W gabinecie wykonywana jest kompleksowe badanie USG piersi z wykorzystaniem aktualnie najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego ALOKA ARIETTA 850.  Jest to najnowsza platforma ultrasonograficzna klasy Premium, stanowiąca szczytowe osiągnięcie Aloki i Hitachi. Podczas badania uzyskiwany jest najwyżej jakości obraz diagnostyczny.

Doktor Adam Nowak jest członkiem interdyscyplinarnego zespołu leczenia piersi posiadającego Certyfikat Breast Cancer Unit (BCU), czyli Międzynarodowy Certyfikat Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi.

Za wysoką klasą usług w naszym gabinecie stoi ponad 25 letnie doświadczenie specjalisty radiologii Adama Nowaka oraz aktualnie najwyżej klasy sprzęt diagnostyczny.

Badanie USG piersi jest obok mammografii podstawowym sposobem diagnozowania raka piersi. Jego zaletą jest całkowite bezpieczeństwo i brak przeciwwskazań do jego wykonywania. Umożliwia zróżnicownie zmian o charakterze litym od zmian torbielowatych. U kobiet młodych (do 40 roku życia) jest to podstawowy sposób badania piersi. USG piersi jest badaniem pozwalającym dokładnie określić rodzaj tkanek, z jakich gruczoł piersiowy jest zbudowany, zdiagnozować obecność zmian ogniskowych w gruczole oraz ocenić węzły chłonne dołu pachowego. Opcja Dopplera w aparacie USG pozwala określić rodzaj unaczynienia ewentualnych zmian ogniskowych.
W przypadku mężczyzn i dzieci USG sutków przeprowadzane jest po zdiagnozowaniu w tym obszarze wyczuwalnych guzków lub patologicznego ich powiększenia.
Badanie USG piersi jest bezbolesne i bezpieczne.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

Badanie USG piersi nie wymaga dodatkowego przygotowania ze strony pacjentki.

WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA

Wskazaniem do wykonania USG piersi są wszelkie zmiany wykryte przez kobietę podczas samokontrolnego badania piersi. Są to wszelkiego rodzaju guzki w piersi lub sutku, wycieki z brodawek sutkowych. Wskazaniem do USG piersi jest też niewiadomego pochodzenia ból piersi. Ultrasonograficzne badanie piersi zalecane jest również po usunięciu gruczołu piersiowego – mastektomii oraz kiedy w fizykalnym badaniu węzłów chłonnych pachowych wyczuwalne jest powiększenie. Badanie USG piersi możne stanowić także uzupełnienie badania mammograficznego.
Badanie to poprzedzać powinno biopsję piersi a także może obrazować gruczoł piersiowy podczas jej przeprowadzania.
USG piersi jest również wskazane u kobiet z wykrytą mutacją genów BRCA1 i BRCA 2. Kobiety te należą do grupy ryzyka zagrożeniem rakiem piersi.