Dzięki posiadaniu najwyższej jakości sprzętu diagnostycznego w gabinecie można wykonać badania z wykorzystaniem metody elastografii.

Elastografia nazywana jest innowacyjną metodą diagnostyczną. Jednym z wielu jej zastosowań jest ocena stopnia zaawansowania włóknienia wątroby – „bezinwazyjna biopsja wątroby”. Elastografia jest także wykorzystywana w diagnostyce zmian ogniskowych tarczycy i sutka.

Połączenie tradycyjnej ultrasonografii z elastografią pozwala podnieść czułość wykrywania nowotworów.

Badanie elastograficzne wykonywane aparatem najnowocześniejszym aparatem USG HITACHI ALOKA ARIETTA 850 wyposażonym w specjalną głowicę i oprogramowanie. Jest bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne dla pacjenta. Elastografia SWE ma podobną skuteczność w ocenie włóknienia wątroby do tradycyjnej biopsji, dlatego nazywana jest bezinwazyjną biopsją wątroby.

A. Real-time Tissue Elastography® – obrazowanie elastograficzne w czasie rzeczywistym umożliwia zobrazowanie różnic sztywności badanych struktur, co jest pomocne w oszacowany ryzyka złośliwości zmian ogniskowych.

B. Real-time shear wave elastography – SWE elastografia fali poprzecznej służy do oceny wątroby pod kątem stopnia włóknienia (np. w przebiegu stanów zapalnych WZW C itp), metoda porównywana z biopsją wątroby i Fibroscan.

Badania elastograficzne wykonywane są przez specjalistę radiodiagnostyki Adama Nowaka w gabinecie USG mieszczącym się ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 7e  w Bydgoszczy.

Cennik badań znajdziecie Państwo tutaj.